London Knights спечелиха шампионата на Ontario Hockey League за 2024 г.
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-16 | 05:42:05

London Knights победиха Oshawa Generals със 7-1 на 15 май в Tribute Communities Center в Ошава, за да спечелят своята пета титла от J. Ross Robertson Cup в историята на франчайза.

И така… ето как свърши… pic.twitter.com/WDwrO32xm2

— Майк Стъбс (@stubbs980) 16 май 2024 г.

Ийстън Коуан вкара веднъж, добави три асистенции в мача и беше награден с трофея „99“ като MVP на плейофите на OHL.

Денвър Барки имаше гол и две асистенции, а Каспер Халтунен отбеляза още два гола за Лондон.

Найтс излетяха от началото в мач 4 и никога не се отказаха, тъй като вкараха три пъти в първите 20 минути и имаха половин дузина голове на дъската до края на втория период.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Първият им гол падна точно след три минути след началото на мача, когато защитникът на Лондон Сам Дикинсън пусна с лазер пас на Истън Коуан над ръкавицата на Джейкъб Остър.

Само 4:31 по-късно Конър Пънет от Дженералс се хвърли, за да блокира пас на Коуан към Руслан Газизов, докато те се втурваха към откъсване на двама играчи, но това извади Пунет от позиция зад мрежата. Найтс обработиха шайбата, докато Джаксън Едуард не намери Газизов от дясната страна на зоната на Ошава за седмия гол на Газизов за следсезона и аванс от 2-0 в Лондон.

Халтунен вкара своя водещ 16-и гол в плейофите на OHL на пауърплей в 12:31 с лош моментален удар отляво. Халтунен е вкарал повече голове в плейофите от който и да е друг импортиран проект в историята на хокейната лига на Онтарио. Коуан и Барки вдигнаха асистенции.

Преди края на периода Калъм Ричи вкара един рикошет, за да вкара първия си гол на Дженерълс малко под една минута преди края.

Играта включваше дълъг преглед за потенциална намеса на вратаря, но голът остана и Найтс водени от двойка, влизаща във втория.

Лондон вкара още три пъти в средата на периода, за да води с 6-1 до 40 минути с голове на Барки, Halttunen и Cowan.

Cowan's влезе в пауърплей и му даде четири точки в мача и 15 точки в четири мача от OHL Championship Series.

Will Nichol добави крайния гол на мача в 16:08 на третия период и отборът отброяваше оттам до финала.

Найтс направиха експлозивен резултат от 11 за 20 за предимството на хората в серията с Дженералс.

Лондон изпревари Generals с 30-26.

Drummondville напредва към Memorial Cup

Drummondville Voltigeurs завърши зад Baie-Comeau Drakkar в класирането на редовния сезон на QMJHL но намериха начин да бъдат пред тях на всяка крачка в Championship Series.

Voltigeurs никога не изостанаха в четири мача на Baie-Comeau, за да вземат втория си трофей Gilles-Courteau в историята на франчайза с победа с 4-3 на 14 март.

Drummondville е воден от вратаря Райли Мърсър, перспективата на Тампа Бей Лайтнинг Итън Готие и MVP на плейофите Всеволд Комаров и дават първия си официален мач на Мемориалната купа 2024.

Турнирът започва в петък, 24 март в Dow Event Center в Сагино, Мичиган.

Източник: globalnews.ca